نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل در برقراری ارتباط

2110
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48026
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل در برقراری ارتباط

سلام
    پسری ۲۴ سال هستم خوشتیب قدبلند و با اعتماد به نفس. مشکلی که دارم اینه که حس میکنم از بچگی حس کمبود محبت داشتم با اینکه خانواده بسیار به بنده توجه داشتن به خصوص مادرم ولی این حس تو من خیلی موج‌میزنه تو ۱۳ سالگی بلوغ زودرس داشتم توی همون سن عاشق دختر داییم شدم چون بلد نبودم ارتباط برقرار کنم گیج بازی درآوردم و خراب شد ۷_۸ سال درگیر این فکر و خیال بودم و افسردگی داشتم ولی باز به کسی مراجعه نکردم فقط با دوستام صحبت میکردم که گمراه تر میشدم... توی این مدت دخترای دیگری با بنده قصد ارتباط داشتن ولی به جهت اینکه بنده اون مهارت برقراری رو نداشتم ظرف سه روز ناامیدشون میکردم .. الان از لحاظ روحی داغونم تو سربازی هستم حس میکنم نیاز به یه همدم دارم افسردگی گرفتم ساعت ها میشیم خیال‌بافی میکنم و به نتیجه ای نمی‌رسم دوست دارم یه نفر پیدا کنم فقط همون یکی تا تهش با همون باشم همدیگرو بفهمیم بگردیم باهم ولی بلد نیستم چی بگم چه تو واقعیت چه تو چت مجازی... از طرفی اونقدر هول و احمقم هر کسی بهم ابراز محبت کنه یه حس دوست داشتنی بهش‌ پیدا میکنم دوستام همه حرفه ای تو مخ زدن ولی من اصلا هیچی به هیچی نه اینکه کم صحبت باشم نه ولی تو صحبت کلا کم میارم اگه طرفم استارت بزنه چه پسر چه دختر من زبونم باز میشه ولی بلد نیستم خودم سر صحبت باز کنم...خوشبختانه الان درگیر خیال های قبلیم نیستم و به این نتیجه رسیدم بنده بیمارم تو که زود عاشق هر کس میشم و بلد نیستم ارتباط برقرار کنم با جنس مخالفم . چند هفته پیش با داییم راجب ازدواج صحبت میکردم که گفتن هر وقت سربازیت تموم شد و کار پیدا کردی و مستقل شدی اقدام به ازدواج کن که برحسب اتفاق یه دختر خانومی از طریق همکار داییم آشنا شدم از همه لحاظ خوب هستن و دوس‌دارم این یکی رو دیگه حفظش کنم و تا بعد از مستقل شدنم برای ازدواج باهاشون اقدام کنم ولی الان که شمارشونم دارم بلد نیستم چطور صحبت کنم و منظور این که تا زمانی اون دختر خانوم داتشگاشون تموم بشه و بنده هم مستقل بشم باهاش اوکی بشم و ببینم اصن به هم میخوریم یا نه از طرفی فقط بلدم بگم سلام خوبی تموم .. یه گند هم زدم بی هیچ مقدمه ای بهش گفتم بهت علاقه دارم. اونم گفته میخواد فقط دوست باشه باهام... در کل اگرم نشد نشد چون یه سری مشکلات پیش رو هست مثل دوری راه و اختلاف اقتصادی و تک دختر بودن ولی دوست داشتم حفظش کنم چون واقعا خوشم اومده ازش الان چطور خودمو درمان کنم که ۱ درگیر این حس هی الکی عاشق شدن یه نفر. ۲ ایجاد مشکل ارتباطی خودم با جنس مخالف نشم..که اگر در آینده با کسی مواجه شدم مثل یه بچه رفتار نکنم
    ویرایش توسط ehsanesmaile : 04-15-2022 در ساعت 03:16 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مشکل در برقراری ارتباط

سلام به شما دوست عزیز
    در اول اینکه بهتر است از این میزان سرزنش کردن خودتان خوداری کنید زمانی که این میزان انگشت اشاره به سمت خودتان گرفته ای خب این می تواند در روابط شما تاثیر منفی تری داشته باشد.
    چند نکته مهم وجود دارد که بهتر است باهم به آن نگاهی بیندازیم .
    1. در اول اینکه قرار نیست تجربه دوره 13 سالگی شما با تجربه یک دوره جوانی یعنی 24 سالگی یکسان باشد چون شما حتما تجربیات بیشتری دارید در کنار اینکه خب به هویت با ثبات تری رسیده اید و شناخت بیشتری هم نسبت به خودتان و علایق و معیارهایتان دارید و خب این کمک می کند تا بتوانید در مسیر های انتخابی خود دقت بیشتری کنید و حتی بهتر عمل کنید .
    2. شما بیان می کنید که با وجود تمام توجهات احساس کمبود محبت داشته اید خب در دوران نوجوانی احساسات جدیدی شکل می گیرد در مورد توجه و گرایش به جنس مخالف که ارتباطی با کمبود محبت ندارد یک تجربه جدید می باشد تا فرد کم کم آماده وارد شدن به دروان بزرگسالی و ازدواج شود و خی این کمبود نیست و بیشتر تمایل و شکل گیری نیازها و احساساتی جدیدی می باشد که از شکل ارتباطاتات دیگری می شود به آنها پاسخ داد.
    3. زمانی که قرار است ارتباطی را شروع کنید نیاز است که از خودتان بپرسید از این ارتباط چه هدفی دارید، توقع شما از این ارتباط چیست، میخواهید این مسیر راتباطی چگونه باشد خب این کمک می کند تا نسبت به خودت شناخت بهتری داشته باشی و حالا فرصت صحبت را برای خودت محیا کرده ای چون می دانید می خواهی در مورد چه چیزی صحبت کنی و چه هدفی را دنبال می کنید.
    4. برای ازدواج کردن در کنار تمایل و نیازهای احساسی اولیه خب بهتر است که حداقل هایی از نظر اجتماعی و اقتصادی وجود داشته باشد چون در هرصورت زندگی مشترک نیاز به یک سری هزینه ها دارد و خب اگر این شرایط اولیه محیا نباشد به مرور روابط می تواند تحت تاثیر این موضوعات قرار گیرد. در کنار اینکه خب شما زمانی که بتوانید شرایط اجتماعی و اقتصادی نسبی داشته باشید احتمالا در مسیر خواستگاری و ازدواج نیز می توانید موفق تر عمل کنید.
    5. اگر فکر می کنید در مسیر ارتباطی با مشکل مواجهه هستید بهتر است که برای بررسی دقیق افکار و احساسات و رفتارهایی که دارید یک دوره روان درمانی را تجربه کنید در این حالت می توانید با شناخت بهتر خود در مسیر رشدی گام بردارید.چون آنچه در روان شما تجربه می شود می تواند تاثیر زیادی بر عملکرد شما داشته باشد.
    امضای ایشان
    02188422495
    02122354282
    02122247100

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد